Hakkımızda
Hakkımızda

MTA, TÜRKİYE Petrolleri, DSİ ve daha sonra da İller Bankası Sondaj Ekiplerinde sondör olarak çalışmış olan Hulusi DEMİR , ülke sanayisinin sondaj konusundaki eksikliğini tespit ederek, kardeşi Mustafa DEMİR ile birlikte 1969 Yılında SONDAJ SANAYİ adı altında sondaj makinası, malzeme ve yedeklerinin imalat çalışmalarına başlamıştır.

O senelerde henüz ham sanayi durumunda olan sondajcılık sektörü iki kardeşin gayretli ve fedakar çalışmaları ile gelişmeye başlamıştır. İki kardeş Köy Hizmetleri, İller Bankası, Türkiye Petrolleri, MTA, TKİ, muhtelif belediyeler ve yüzlerce özel sektör kuruluşunun su ve maden sondaj makinası, çamur pompası ve sondaj malzemeleri ile ilgili ihtiyaçlarını dış kuruluşlardan bağımsız olarak imal ederek hizmetlerini devam ettirmişler ve böylece bu sektörün dışa olan bağımlılığını asgariye indirmişlerdir.

1987 Yılında DEMİR SONDAJ MAKİNA SANAYİ A.Ş. adı ile şirketleşme yolunu açan Hulusi DEMİR 1989 Yılında, Mustafa DEMİR ise 1991 Yılında, büyük özverilerle oluşturdukları emanetleri bırakarak ebedi istirahatgahlarına çekilmişlerdir. Bayrağı devralan nesil ise çalışmalarını aynı şekilde devam ettirmekte ve ettirecekler, imalatlar hizmet sürelerini uzattıkça da bundan büyük kıvanç duyulacaktır.

  

Her Hakkı Saklıdır. 2013 © Demir Sondaj Makina Sanayi A.Ş. Web Tasarım : AdaNET